ЦСКА-София записа победа във второ поредно тежко гостуване за броени дни - 2:0 над "Черно море" във Варна от елитната efbet Лига. Кристиян Малинов отбеляза в 88-ата минута, а в добавеното време Али Соу удвои.

Така "червените" се възползваха от равенството на "Локомотив" (Пловдив) срещу "Славия" - 1:1, и намалиха изоставането си от "смърфовете" на 5 т.

ЦСКА-София този път игра по-добре от "моряците" на техния терен и заслужено спечели.

През първото полувреме тимът на сърбина Милош Крушчич отправи три удара във вратата на домакините. При последния от тях - на Рубен Пинто малко преди почивката, топката срещна гредата. Варненци и толкова нямаха.

Второто полувреме беше малко по-интересно, но все така без чисти голови възможности почти до края.

В 88-ата минута ЦСКА-София направи отлична атака с няколко добри паса впоследната фаза и резервата днес Кристиян Малинов технично откри резултата. На терена в този момент съотношението беше 11:10 заради оказване на помощ на играч на "Черно море".

Веднага след това домакините пропуснаха да изравнят - вратарят Бусато по страхотен начин се справи с опита на Исмаил Иса да го прониже отблизо.

Последва възможност за Али Соу - и пропуск. От втория опит обаче нападателя реализира и фиксира 2:0.

По-рано днес "Славия" и "Локомотив" завършиха 1:1 на "Овча купел". Локо дойде в столицата след шест поредни победи. Двубоят беше скучен за гледане. В 74-ата гостите получиха дузпа и Димитър Илиев откри. В 82-ата 11-метров удар имаше и за "Славия" - спорен.

Няма съмнение дали беше извършено нарушение - въпросът е дали се случи в наказателното поле или на линията. Галин Иванов изравни хладнокръвно - 1:1.

При същия резултат завърши и срещата "Ботев" (Враца) - "Витоша" (Бистрица). След края треньорът на врачани Сашо Ангелов обяви, че подава оставка. Тя ще бъде разгледана от управата на клуба утре, сряда.

В сряда "Левски" приема "Етър" от 15:30 часа. Мачовете от 15-ия кръг се играят в средата на седмицата заради местните избори през миналия уикенд.