Дания е поредният отбор, който се класира на Европейското догодина. Това бе една от въпросителните в снощните квалификации - предпоследни за финалите.

Вижте най-интересното в три групи.

Група D

Швейцария разгроми Гибралтар с 6:1 като гост и със 17 точки зае първото място в петорката. Второто и другата квота за финалите отиде за Дания.

"Червения динамит" завърши 1:1 на терена на Ирландия. Само победа вършеше работа на ирландците. Брайтвайте изведе гостите в 73-тата минута, а в 85-ата Мат Дохърти изравни. Финалният щурм за "зелените" беше базплоден.

Група F

Тук всичко беше ясно. Испания и Швеция са на Европейското, третото място е за Норвегия, а четвъртото - за Румъния.

Снощи иберийците разгромиха северните ни съседи с 5:0. Норвегия постигна 2:1 в Малта, а Швеция се разходи срещу Фарьорските о-ви - 3:0.

Група J

Италия нанесе унижение на Армения - 9:1. Босна и Херцеговина пък разби Лихтенщайн - 3:0.

В мач без значения Гърция надви Финландия - 2:1 в Атина.

От тази група на Европейско са Италия и Финландия.

Тази вечер са последните евроквалифиации, мачове се играят в четири групи. Единствената интрига е в група Е, където квотите си оспорват Уелс, Унгария (те имат пряк сблъсък в Кардиф) и Словакия, тимът на която приема Азербайджан.