Клуб Z

Българският национален отбор по футбол допусна първа загуба в европейските квалификации за "Франция 2016" - 0:1 срещу Хърватия, пред повече от 35 000 зрители на националния стадион "Васил Левски".

Гостите демонстрираха повече класа - напълно закономерно, и спечелиха резонно. Тимът на Любослав Пенев имаше своите моменти, но не успя да намери път към вратата на Даниел Субашич.

В 21-ата минута двубоят бе спрян от испанския рефер за около 3-4 минути заради хвърлени бомбички, димки и сигнални ракети между двете агитки в сектор "Г".

След кратко прекъсване играта бе подновена, но се стигна дотам хърватски национали да напуснат терена, за да успокояват сънародниците си. Дойде полиция, като обгради отвсякъде гостите на местата им между секторите "А" и "Г". Напрежението стигна високи стойности.

Така изглеждаше сектор "Г" по време на ексцесиите

Малко преди това униформени нахлуха в сектор "Б", където се сбиха запалянковци. Там ситуацията бе овладяна по-бързо и безболезнено.

Хърватските национали излязоха от терена и отидоха при
феновете си да ги молят да спрат изстъпленията, за да продължи мача

В 36-ата минута гостите поведоха с 1:0. Попадението е записано като автогол на Николай Бодуров. Преди това Иван Ракитич центрира от свободен удар, а Иван Перишич игра с глава. Закономерен резултат предвид показаното през първите 45 минути, в които противникът бе по-активният и креативен тим на терена.

На почивката Любослав Пенев направи две смени - Петър Занев отстъпи на Георги Илиев, при което Станислав Манолев се върна като краен защитник, а в атака играещият в Италия Андрей Гълъбинов замени Илиан Мицански. Малко по-късно Пенев пусна и Александър Тонев, отстъпи му Владимир Гаджев.

Нашите заиграха по-отворено и активно, като отправиха няколко опасни удара към вратата на съперника. Като цяло обаче "шахматистите" продължиха да контролират събитията на терена. А провокациите между агитките не спряха до края на срещата, но вече без особени проблеми. Бомбички гърмяха почти до 90-ата минута.

Хърватските фенове са прочути в цяла Европа със своята невъздържаност,
само родната полиция се оказа изненадана

В понеделник на националите предстои гостуване на Норвегия в третия мач от кампанията.

Съставите:

България: Владислав Стоянов, Йордан Минев, Апостол Попов, Николай Бодуров, Петър Занев (46-Георги Илиев), Станислав Манолев, Владимир Гаджев (68-Александър Тонев), Светослав Дяков, Ивелин Попов-капитан, Георги Миланов, Илиан Мицански (46-Андрей Гълъбинов);

Хърватия: Даниел Субашич, Даниел Пранич, Домогой Вида, Ведран Чорлука, Дарио Сърна-капитан, Иван Перишич, Иван Ракитич, Лука Модрич, Марчело Брожович, Ивица Олич, Марио Манджукич;

Главен съдия: Антонио Ланос (Испания)

Стадион "Васил Левски": 35 000 зрители

Не мина и без политическа пропаганда. Публиката в сектор "Г" подкрепи кюстендилци в протеста срещу избирането на Александър Методиев-Бат Сали от ДПС за депутат

Очаквайте още подробности!

Владимир Гаджев започна титуляр и бе заменен след почивката. Снимки Клуб Z и БГНЕС