"Евертън" и "Арсенал" направиха 0:0 в мач от 18-ия кръг на Висшата лига. Освен че взеха по една точка в скучно реми, има още няколко неща, по които двата отбора си приличат в последните дни.

Карло Анчелоти

"Топчиите" вчера представиха новия си треньор Микел Артета, а "карамелите" обявиха преди двубоя, че са привлекли величието Карло Анчелоти с договор за 4,5 г.

И двамата гледаха от трибуните на "Гудисън парк", оставили за последно (засега) на скамейките като старши треньори временните наставници Дънкън Фъргюсън и Фреди Люнгберг.

И на двамата се възлагат огромни надежди, но и двамата видяха, че ги чака много работа.

Микел Артета

Гостите имаха по-чистите положения, като при най-доброто от тях вратарят Джордан Пикфорд показа невероятен рефлекс при удар на Обамеянг отблизо. Това стана в 51-ата минута.

Малко по-късно "Евертън" създаде разбъркване пред вратата на "топчиите". Но за целия двубой така и не записа удар в рамката.

"Арсенал" е девети с 23 точки, а "Евертън" е 15-и с 19.

Другите резултати: "Манчестър Сити" - "Лестър" 3:1, "Норич" - "Уулвърхемптън" 1:2, "Нюкасъл" - "Кристъл Палас" 1:0, "Брайтън" - "Шефилд Юнайтед" 0:1, "Борнемут" - "Бърнли" 0:1, "Астън Вила" - "Саутхемптън" 1:3.

"Сити" спря полета на "Лестър" с обрат още до почивката. Джейми Варди изведе "лисиците" в 22-ата минута. В 30-ата Рияд Марез изравни, а в 43-тата Илкай Гюндоган реализира за 2:1. Габриел Жезус фиксира крайния резултат в 69-ата.

Шампионът съкрати изоставането си от "Лестър" на 1 точка и остава трети, но все още е много далеч от "Ливърпул" - 11 т. и мач повече за "гражданите".

В неделя има два мача: "Уотфорд" - "Манчестър Юнайтед" и "Тотнъм" - "Челси".