"Арсенал" победи "Манчестър Юнайтед" с 2:0 в най-интригуващия мач от 21-ия кръг на Висшата лига - първият за годината. Така Микел Артета записа първа победа начело на "топчиите", които прекратиха дълга серия без победа у дома (от октомври), че и записаха "чиста" мрежа.

Пепе откри в 8-ата минута, а в 42-ата Папастопулос удвои. Домакините надиграха "червените дяволи", можеха да вкарат и още, а съперникът им разочарова, като застраши вратата едва към края на срещата.

"Юнайтед" не се възползва от грешките, които допуснаха останалите кандидати за четвъртото място.

По-рано днес и "Тотнъм" загуби - с 0:1 на терена на "Саутхемптън". Ингс се разписа в 17-ата минута, а "шпорите" също не се представиха на ниво.

Срещата ще се запомни с начина, по който Жозе Моуриньо шпионира как човек от скамейката на "светците" записва на лист тактически указания. Той получи жълт картон.

Това стана в 77-ата минута. След двубоя Жозе се извини, но нарече треньора от щаба на "Саутхемптън" "идиот".

"Челси" пък не успя да спечели като гост на "Брайтън" - 1:1. Алиреза Джаханбакш изравни със страхотен гол в 84-ата за домакините.

Резултатите: "Бърнли" - "Астън Вила" 1:2, "Нюкасъл" - "Лестър" 0:3, "Уотфорд" - "Уулвърхемптън" 2:1, "Манчестър Сити" - "Евертън" 2:1 (и трите гола паднаха след почивката, "гражданите" поведоха с 2:0), "Норич" - "Кристъл Палас" 1:1, "Уест Хем" - "Борнемут" 4:0. На 2 януари "Ливърпул" играе с "Шефилд Юнайтед".

Класирането изглежда така: "Ливърпул" - 55 т. (два мача по-малко), "Лестър" - 45, "Ман Сити" - 44, "Челси" - 36, "Манчестър Юнайтед" - 31, "Тотнъм" и "Уулвърхемптън" по 30 и т.н. "Арсенал" има 27.