"Манчестър Юнайтед" си осигури участие в четвъртия кръг на турнира за Купата на Футболната асоциация след победа в преиграването срещу "Уулвърхемптън" с 1:0 на "Олд Трафорд".

Преди дни двата тима завършиха 0:0 на терена на "вълците".

Хуан Мата реализира единствения гол в 67-ата минута - майсторски и след контраатака, но и грешка в защитата на гостите.

В следващия кръг "Юнайтед" ще срещне "Уотфорд" или "Транмиър".

Тимът на Оле Солскяр най-сетне прекъсна серия от мачове, в които не успяваше да победи "Уулвс". През миналия сезон това бе отборът, който елиминира "червените дяволи" за Купата.

Днешният двубой бе преди всичко надлъгване - без много голови възможности, спечелено от "Манчестър Юнайтед". Контузия получи Маркъс Рашфорд и не е ясно дали ще бъде възстановен за неделното гостуване на "Ливърпул" във Висшата лига.

Други резултати: "Карлайл" - "Кардиф" 3:4, "Тотнъм" - "Мидълзбро" 2:1, "Нюкасъл" - "Рочдейл" 4:1, "Блекпул" - "Рединг" 0:2, "Ковънтри" - "Бритол Роувърс" 3:0, "Шрозбъри" - "Бристол Сити" 1:0.

Мачовете от четвъртия кръг ще се играят в периода 23-27 януари. Най-интерените двойки са "Саутхемптън" - "Тотнъм", "Манчестър Сити" - "Фулъм" и "Борнемут" - "Арсенал".