"Челси" и "Арсенал" направиха вълнуващо 2:2 в мач от започналия във вторник междинен кръг във Висшата лига. В 26-ата минута "артилеристите" останаха с човек по-малко и веднага след това получиха и гол, на два пъти догонваха, но стигнаха до равенството.

Началните минути бяха за домакините, които направиха пропуски най-вече след центрирания.

В 26-ата минута Шкодран Мустафи върна топката лошо, Тами Ейбрахам овладя и се озова на чиста позиция, а Давид Луис го събори, но не беше последен - Мустафи бе застанал пред голлинията. И въпреки че в такива ситуации ФИФА препоръчва на съдиите да отсъждат само едното тежко наказание - дузпа, а не и червен картон, съдията изгони Давид Луис, който е бивш играч на "сините".

Жоржиньо реализира дузпата.

След почивката "Челси" логично продължи да натиска и в началните минути пропусна да реши всичко. Дойде ред и на домакините да сбъркат, така Габриел Мартинели остана сам срещу Кепа Арисабалага и го преодоля - 1:1 в 63-тата.

"Челси" успя да си върне аванса чрез Сесар Аспиликуета в 84-ата. Три минути след това обаче Ектор Бейерин изравни с хубав диагонален удар - 2:2. До края "Арсенал" удържа, а голът няколко пъти се размина по чудо.

Като цяло "топчиите" имаха късмет, но си го заслужиха с проявената непримиримост.

Други резултати: "Астън Вила" - "Уотфорд" 2:1, "Борнемут" - "Брайтън" 3:1, "Кристъл Палас" - "Саутхемптън" 0:2, "Евертън" - "Нюкасъл" 2:2, "Шефилд Юнайтед" - "Манчестър Сити" 0:1.