Най-добрата ни тенисистка Цветана Пиронкова достигна до четвъртфиналите на силния турнир за „Купа Кремъл” в Москва с убедителна победа с 2:0 сета (6:2, 6:3) над младата сръбкиня Александра Кручнич (№109 в света).

С достигането си до този етап на надпреварата, българката изравни най-доброто си представяне в руската столица. Преди 5 години Пиронкова също достигна до топ 8, преди да бъде отстранена от украинката Алона Бондаренко.

Днес най-добрата ни тенисистка определено бе във форма. Показа агресивна игра, особено на ретур. Успя да затрудни опонентката си с много мощни удари от основна линия. Във втория сет, когато изоставаше с пробив пасив, се мобилизира и успя да спечели пет поредни гейма, които ѝ гарантираха крайния успех в мача.

Благодарение на днешната победа Цвети си осигури 100 точки, които на този етап със сигурност я връщат в топ 40 на световната ранглиста, както и чек на стойност $18 460. Следващата съперничка на българката е Ирина-Камелия Бегу от Румъния, която изненадващо елиминира №2 в схемата Екатерина Макарова (Русия) след 6:4, 6:4.

До момента първата ни ракета и румънката са изиграли две срещи помежду си, като Цветана не е загубила дори сет.