22 февруари, 22-ри кръг и 2:2 между "Черно море" и "Левски" в драматичен мач от efbet Лига, който ще се помни. Дали заради многото двойки или заради съперничеството между двата тима от последните години, "моряците" и "сините" направиха един от най-добрите двубои този сезон.

В добавеното време първо "Левски" поведе с 2:1 с гол на резервата Дени Алар след контра и груба вратарска грешка. От центъра обаче домакините стигнаха до корнер и младокът Мартин Минчев изравни.

Преди това съдията Ивайло Стоянов вдигна два червени картона, като гостите дълго играха с човек повече. Варненци удариха две греди.

"Левски" записа второ поредно равенство тази година - след 0:0 срещу ЦСКА-София, но този път то беше с доста повече цвят и събития.

Матиас Курьор, стар познайник на левскарите, завърнал се наскоро край морето, откри 14-ата минута, а в 18-ата новото попълнение Стайн Спиерингс изравни при първата сериозна грешка на вратаря Митрович. Преди бързата размяна Курьор удари греда.

"Черно море" имаше възможност отново да дръпне напред в резултата. В 38-ата минута обстановката на терена и трибуните се изнерви заради двата жълти картона (и червен) на Исмаил Иса от състава на домакините. Нападателят първо бе санкциониран за нарушение във въздушен сблъсък, а веднага след това си изпусна нервите.

А "моряците" заиграха по-добре, независимо че останаха с човек по-малко. Курьор отново уцели греда след впечатляващ рейд, при който измина над половината терен и преодоля двама съперници.

След почивката по-интересните положения бяха отново пред вратата на Миятович. Преобладаваше битката на терена, а съперниците размениха обиди и закани покрай стълкновение между Хали Тиам и играчи на "Черно море". В тази ситуация картоните бяха жълти.

В 75-ата паритетът беше възстановен, когато Стоянов посочи съблекалнята и на Иван Горанов заради второ предупреждение в жълто.

Течеше добавеното време, когато драматичния развой остави зрителите без дъх. "Черно море" имаше статично положение, "Левски" парира опита и тръгна на контра, при която стражът на домакините отново излезе неразчетено и Алар го наказа.

Столичният тим помисли, че е спечелил, но беше огорчен от Минчев.