Валери Божинов ще запомни дебюта си за "Пескара", осмият италиански клуб в своята кариера. Дебют всъщност нямаше, но за сметка на това 34-годишният нападател получи червен картон... на скамейката.

В мач от 25-ия кръг на Серия Б (второто ниво) "Пескара" гостува на "Кротоне" и загуби с 0:3.

Божинов получи директен червен картон в 26-ата минута - при резултат 1:0. Предполага се, че е заради обиди към реферите. Главният съдия е бил алармиран за това - той притича до пейката на "Пескара" и изгони българина.

А имаше голяма вероятност Божинов да влезе в игра след почивката. Той се присъедини към "Пескара" преди десетина дни, след като се беше разбрал с "Катания", но получи по-добри условия.

Заради червения картон дебютът на бившия играч на 15 отбора, сред които "Фиорентина", "Ювентус" и "Манчестър Сити", се отлага.

"Пескара" е на 12-о място в класирането.