"Манчестър Юнайтед" напомни за най-добрите си дни, побеждавайки ЛАСК (Линц) в първи осминафинал на турнира Лига Европа - 5:0 на австрийска земя. Не само броят на головете, а и качеството им е за отбелязване.

Особено първият в 28-ата минута, когато Бруно Фернандеш проби и подаде на Одион Игало. Нигериецът, дошъл на "Олд Трафорд" заедно с португалеца тази зима, обработи топкта и с двата крака, преди да я прати в горния десен ъгъл на вратата с левия крак.

След почивката се разписаха Даниел Джеймс, Хуан Мата, Мейсън Гринууд и Андреас Перейра. Последните два гола паднаха в добавеното време.

Другите резултати: "Истанбул ББ" - "Копенхген" 1:0, "Айнтрахт" - "Базел" 0:3, "Олимпиакос" - "Уулвърхемптън" 1:1, "Глазгоу Рейнджърс" - "Байер" (Леверкузен) 1:3, "Волфсбург" - "Шахтьор" (Донецк) 1:2.

Първият гол за укринския тим вкара бившият играч на ЦСКА Жуниор Мораес - в 17-ата минута.

Някои от двубоите се играха без публика. Срещите "Севиля" - "Рома" и "Интер" - "Хетафе" са отложени.