"Лудогорец" записа историческа първа победа за България в Шампионската лига с драматично и инфарктно 1:0 срещу "Базел" с гол на Йордан Минев в 90-ата минута! По-точно - в даденото от съдията продължение. Изглежда, че "Лудогорец" наистина е орисан да печели с перипетии. Тази вечер "зелените" играха повече от 70 минути с човек повече, пропуснаха куп положения, но стигнаха до скъпоценен гол в самия край.

В 19-ата минута Дие направи груб фаул на Козмин Моци и немският съдия Дениз Айтекин не се поколеба да му вдигне директен червен картон. Това обаче сякаш обърка не само плановете на "Базел", а и на "Лудогорец". Секунди преди това Марселиньо с глава изтърва най-чистото положение за българите преди почивката.

До край на полувремето гостите се държаха така, сякаш са с 11 играчи, но след почивката се дръпнаха дълбоко в половината си. Пропуски направиха Марселиньо, Дани Абало, Юнес Хамза... "Базел" също имаше своите ситуации, отлично се справи Владислав Стоянов.

Течеше втората минута на даденото от рефера 3-минутно продължение, когато защитникът Йордан Минев - поредният неподозиран герой в състава на "орлите", напредна и пробва удар от 20-ина метра. Топката тупна коварно пред Вацлик и го излъга - 1:0 за "Лудогорец"! Радост за повече от 25 хиляди зрители на стадион "Васил Левски"!

В другия мач от групата "Реал" (Мадрид) срази "Ливърпул" с 3:0 на "Анфийлд". Така положението в квартет "Б" доста се заплита. Има един изявен фаворит и три отбора, които се борят за второто и третото място.

"Лудогорец" - "Базел" 1:0

Йордан Минев (90)

"Лудогорец": Владислав Стоянов-капитан, Йордан Минев, Козмин Моци, Георги Терзиев, Жуниор Кайсара, Светослав Дяков, Фабио Ешпиньо, Дани Абало (77-Върджил Мисиджан), Михаил Александров (81-Вандерсон), Марселиньо, Роман Безяк (67-Юнес Хамза);

"Базел": Томаш Вацлик, Таулант Джака, Марек Сухи, Фабиан Шер, Насер Алий, Давиде Кала (83-Ахмед Хамоуди), Мохамед Елнени, Фабиан Фрай, Серей Дие, Дерлис Гонсалес, Бреем Емболо;

Главен съдия: Дениз Айтекин (Германия)

Жълти картони: Йордан Минев, Козмин Моци; Фабиан Фрай, Дерлис Гонсалес

Червен картон: Серей Дие;