"Байерн" (Мюнхен) направи решителна крачка към осма поредна титла в Бундеслигата с победа над големия си съперник "Борусия" (Дортмунд) - 1:0. Баварците водят на дортмундци със 7 точки аванс шест кръга преди края и не се вижда как някой може да спре хегемонията им.

Джошуа Кимих отбеляза единствения гол в 43-тата минута с техничен удар.

Головите положения не бяха много, а настроението сред зрителите пред телевизорите вероятно е било малко тягостно, предвид обстановката на стадиона на "Борусия". Ако имаше зрители, щеше да е неповторима, но единствените гласове, които се чуваха, бяха на футболистите и треньорите.

Най-чистото положение за "жълто-черните" изтърва Ерлинг Холанд още в 1-ата минута. Той преодоля преподписалия наскоро договор с "Байерн" Мануел Нойер, но защитник изчисти топката пред голлинията.

В 58-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, когато при удар на Холанд топката "облиза" ръката на Жерон Боатенг.

В 83-тата Роберт Левандовски удари греда, а малко преди края пропуск направи и Томас Мюлер.

Други резултати: "Байер" (Леверкузен) - "Волфсбург" 1:4, "Вердер" - "Борусия" (М) 0:0, "Айнтрахт" - "Фрайбург" 3:3.