"Славия" би "Царско село" с 3:1 в последния двубой от 25-ия кръг на efbet Лига - първият след близо 3-месечната пауза заради пандемията.

Любослав Пенев дебютира със загуба начело на "царете", но можеше и да я избегне, ако футболистите му се бяха възползвали по-добре от няколкото създадени голови  положения.

Цветелин Чунчуков откри в 13-ата минута, а в 57-ата удвои. Малко след това - в 63-тата, Симеон Мечев намали с великолепно попадение с далечен удар. Домакините можеха и да изравнят много бързо, но от чиста позиция Мирослав Будинов не уцели вратата.

В 85-ата Емил Стоев вкара за 3:1 след грешка в отбраната на "Царско село", но и тийнейджърът Филип Кръстев се пребори за топката пред наказателното поле.

Мачът бе интересен за гледане - със ситуации и пред двете врати, особено преди почивката.

"Славия" е в добра серия и само на точка от четвъртия "Левски". Тимът на "Царско село" е 11-и и ще води битка да избегне баражите за оставане в групата.