ЦСКА-София и "Локомотив" (Пловдив) сложиха край на редовния сезон в efbet Лига с голяма и равностойна битка за 1:1 на стадион "Българска армия".

Лукас Салинас откри за гостите още в 4-ата минута, като се възползва от грешка в защитата на домакините. В 66-ата Милош Петрович от Локо получи втори жълт и червен картон при контра на "червените".

Седем минути преди края на редовното време Тиаго Родригес изравни със страхотен удар. През първата част Али Соу и Едвин Джеси удариха греди.

Краят беше напрегнат, динамичен и нервен - победно попадение можеше да падне и в двете врати.

Началото попари ЦСКА-София, но тимът бързо стъпи на крака и натисна. В 11-ата мин топката срещна ръката на Валентин Антов от домакините в наказателното поле, а съдията Станислав Тодоров прецени, че не е нарушение.

В 16-ата гостите извадиха късмет - топката се отби в напречната греда след удар с глава на Али Соу. Десетина минути по-късно кълбото облиза рамката при изстрел на Джеси.

Нататък атаките на ЦСКА-София станаха еднообразни, а "смърфовете" на гледаха много към вратата на своя съперник. Това се промени след почивката, когато Локо организира няколко опасни акции.

В 66-ата минута везните се наклониха към ЦСКА-София заради червения картон - напълно заслужен.

Натискът на "червените" се засили, но отборът на Милош Крушчич отново не стигаше до чисти голови възможности. Тиаго изравни с първия точен удар на "червените" във вратата.

В края имаше нерви, но и размяна на бурни атаки. Равенството е справедлив резултат.

По-рано днес "Лудогорец" обърна "Ботев" (Пловдив) с 2:1. Антонио Вутов даде преднина на "канарчетата" в 45-ата. Вандерсон изравни в 57-ата, като преди попадението му не бе отсъдена абсолютна засада. В 90-ата Жоржиньо донесе трите точки на "орлите", които направиха много пропуски през целия мач.

Преди втората фаза класирането в първата шестица изглежда така: "Лудогорец" - 62 точки, "Локомотив" и ЦСКА-София с по 50, "Левски" - 49, "Славия" - 45 и "Берое" - 43.

През идния уикенд има сбъсък между ЦСКА-София и "Левски", Локо играе със "Славия", а "Лудогорец" - срещу "Берое". Реваншите за Купата са след десет дни.