"Арда" (Кърджали) изглежда няма да продължи в Лигата на конференциите - 0:2 срещу "Апоел" (Беер Шева) в първия мач от втората квалификация. Ответната среща на израелска земя е след седмица.

Българският отбор няма от какво да се срамува, представи се добра в дебюта си в Европа. "Апоел" е и най-сериозният отбор сред всичките съперници на нашите тимове в тази фаза. Има огромен опит в турнирите.

По-рано днес ЦСКА-София направи 0:0 с "Лиепая" (Латвия), а "Локомотив" измъкна 1:0 от чешкия "Словачко". Вчера "Лудогорец" завърши 0:0 на терена на словенския "Мура".

Мачът бе предимно битка, като в края му се стигна до сблъсъци, при които съдията вдигна четири жълти картона.

"Арда" не успя да застраши своя съперник през първите 45 минути, по интересните ситуации бяха пред Иван Караджов.

В началото на втората част Спас Делев очевидно бе фаулиран при опит да овладее далечен пас, но съдията подмина това. В ответната атака се стигна до корнер, от който Барейро засече топката с глава - 1:0.

Домакините имаха възможности при статични положения, до които стигнаха от пробиви на Спас Делев. Той обаче не съумя да ги оползотвори.

В 78-ата Дор Мича реши спора, поне за тази вечер, с отличен диагонален шут от въздуха - 2:0.