"Лудогорец" спечели Суперкупата на България след драматичен двубой срещу "Левски" пред повече от 25 хиляди зрители на националния стадион - 2:2 в редовното време, 4:3 при дузпите. Продължения не се играха.

Двата съперника за пореден път в битка помежду си направиха вълнуващ мач.

Георги Миланов откри красиво с хирургически точен удар в 41-ата минута. "Лудогорец" вдигна оборотите след почивката и в 68-ата Кирил Десподов ефектно изравни. След само още 4 минути националът направи пълен обрат от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Игор Тиаго.

"Левски" не се предаде и в добавеното време защитникът Ван дер Каап изравни.

При дузпите две грешки направиха "сините", а разградчани - една. Два удара отрази вратарят Серджио Пад. "Левски" за втори път губи решаващ мач с 11-метрови изстрели този сезон - така отпадна и от Лигата на конференциите.

А "Лудогорец" за шести път спечели отличието - никой друг отбор няма повече купи от този мач, противопоставящ шампиона и носителя на националния трофей.

Двата отбора размениха по едно полувреме. През първото столичани бяха по-добри, а опонентът им - неузнаваем. Илиян Стефанов, който изненадващо донякъде започна като "фалшива деветка", отбеляза гол, незачетен заради засада.

В 28-ата Георги Миланов удари греда след рикошет. В тези минути младият вратар на "Левски" Пламен Андреев скучаеше.

В края на полувремето логичното се случи - тимът на Станимир Стоилов направи добра атака и "зелените" само изгледаха как Георги Миланов ги прониза от 20-ина метра.

След почивката всичко се промени. "Левски" започна да изпуска инициативата, а "Лудогорец" да напомня за себе си. Тимът нанесе двоен удар в средата на втората част, като не може да се каже, че направи кой знае какво.

Изглеждаше, че сблъсъкът е решен, но при разбъркване в самия край "Левски" докара мача до дузпи чрез неочакван голмайстор - защитникът Ван дер Каап.

При 11-метровите удари натежа опита - "Левски" има млад вратар, който все пак спаси една дузпа. А един от пропусналите в синьо бе младокът Асен Митков, който едва прохожда в мъжкия футбол.

При дузпите

Ивелин Попов (“Левски”) - гол, 1:0

Каули Оливейра (“Лудогорец”) - гол, 1:1

Марин Петков (“Левски”) - пропуск, Серджио Пад спаси “копването” на младока, 1:1

Рик Джонатан (“Лудогорец”) - пропуск, Пламен Андреев също парира! 1:1

Хосе Кордоба (“Левски”) - гол, 2:1

Сисиньо (“Лудогорец”) - гол, 2:2

Билал Бари (“Левски”) - гол, 3:2

Игор Тиаго (“Лудогорец”) - гол, 3:3

Асен Митков (“Левски”) - пропуск, Пад уцели ъгъла и изби, 3:3

Оливие Вердон (“Лудогорец”) -  гол, 4:3! Суперкупата е за “Лудогорец”!