„Ливърпул“ и „Арсенал“ завършиха 1:1 в дербито на кръга в английската Висша лига.

Така лондонският тим ще посрещне Коледа на първо място, с точка повече от „червените“ от града на „Бийтълс“.

Мачът на „Анфийлд“ бе от изключително високо качество. А равният резултат бе най-справедлив с оглед показаното от двата отбора.

„Арсенал“ поведе още в 4-ата минута след гол с глава на Габриел Магаляеш, който засече центриране на Йодегор.

Четвърт час по-късно топката се удари в ръката на норвежеца и от „Ливърпул“ поискаха дузпа. Съдията обаче не уважи претенциите.

Мохамед Салах изравни за домакините в 29-ата минута. Той финтира Зинченко и мкара с бомбен шут.

Мачът не мина и без куриозни ситуации. Гръцкият защитник Костас Цимикас от „Ливърпул“ се контузи, след като се сблъска не с друг, а със собствения си мениджър Юрген Клоп. Това доведе до принудителна смяна. А днес сутринта стана ясно, че има съмнение за счупена ключица на Цимикас.

В 73-ата минута удар на Трент Александър Арнолд от „червените“ се отби в напречната греда.

Така „Арсенал“ остана първи с 40 точки, следван от „Ливърпул“ и „Астън Вила“ с по 39.

Същевременно „Манчестър Юнайтед“ загуби за осми път през сезона – 0:2 като гост на „Уест Хем“. Двата гола паднаха само за 6 минути. Поражението задълбочи още повече кризата при „червените дяволи“, които бяха изпреварени във временното класиране от „чуковете“.

Борещият се да не изпадне „Лутън“ пък победи с 1:0 „Нюкасъл“, който през есента игра в Шампионската лига.

Кръгът ще се започни и с това, че за първи път жена ръководи мач от Висшата лига. Ребека Уелч свири мача  "Фулъм" - "Бърнли" (0:2).

В дъното на таблицата са „Лутън“ (12 точки), „Бърнли“ (11) и „Шефилд Юнайтед“ (9).