Вечните съперници "Манчестър Юнайтед" и "Ливърпул" ще спорят на четвъртфинал за Купата на Футболната асоциация, след като спечелиха победи на 1/8-финалите на най-стария футболен турнир в света.

Тимът на Юрген Клоп, който в неделя спечели първия трофей през сезона в Англия - "Карабао къп" (на Лигата), с 1:0 след продължения срещу "Челси" на финала, разби втородивизионния "Саутхемптън" у дома - 3:0.

Двама от вече нашумелите покрай въпросния финал тийнейджъри - Люин Кумас и Джейдън Данс, вкараха головете. Те са на по 18 г. и още ходят на училище. Кумас, син на бившия уелски национал Джейсън Кумас, откри резултата, а към края на мача неговият връстник удвои, после направи и 3:0.

По същото време "Манчестър Юнайтед" води тежка битка на терена на "Нотингам Форест" и измъкна 1:0 с попадение на Каземиро малко преди края. Ситуацията дълго бе гледана на ВАР за засада - бразилецът бе точен с глава след центриране.

"Челси" надви "Лийдс" (без Илия Груев, който получи почивка, тъй като тимът води по-важна битка - за връщане във Висшата лига) с 3:2. Ден по-рано пък носителят на трофея "Манчестър Сити" разгроми "Лутън" с 6:2 като гост. Ерлинг Холанд заби пет гола, три от които до почивката, а всичките шест за по-малко от час игра.