Във втора поредна вечер в Шампионската лига дузпи трябваше да решат спора. "Атлетико" (Мадрид) елиминира финалиста в турнира през 2023 г. "Интер" (Милано) с 2:1 (2:2 в двата мача) и 3:2 след дузпи на стадиона си "Метрополитано".

Вратарят Ян Облак спаси две дузпи, а Лаутаро Мартинес не уцели рамката, така "дюшекчиите" ликуваха, присъединявайки се на четвъртфиналите към своя градски съперник "Реал", "Барселона" и т.н.

Федерико Димарко даде аванс на гостите в 33-тата минута, така общият резултат стана 2:0 за "Интер". "Атлетико" имаше шанса да изравни малко след това - чрез Антоан Гризман в 35-ата. Испанският тим бързо можеше да направи и пълен обрат - удар на френския национал бе блокиран в 35-ата.

След почивката се играеше почти изцяло пред вратата на "интеристите", които атакуваха рядко. Въпреки това втори гол за "Атлети" падна чак в 87-ата, когато Мемфис Депай получи топката близо до вратата, освободи се майсторски и технично рализира за 2:1. Можеше и да не се стига до продължения - Рикелме прати топката над вратата на "нерадзурите" в добавеното време.

Пропуск, при който треньорът Диего Симеоне падна на тревата край страничната линия.

В продълженията Депай и Мартинес размениха по един пропуск, нов гол не падна, така отново - както и предната вечер между "Арсенал" и "Порто", спорът трябваше да бъде решен с дузпи.

Хакан Чалханоглу бе точен за "Интер", а Мемфис Депай за "Атлетико". Ян Облак спаси дузпа, изпълнена от Алексис Санчес, а стражът на италианския тим Ян Зомер отрази изпълнението на Саул Нигес. Облак пак не пусна топката в мрежата при удара на Дейви Клаасен, а Родриго Рикелме изведе домакините напред за 2:1.

Франческо Ачерби се разписа за "Интер" при четвъртата дузпа, а Анхел Кореа бе точен за "Атлетико". Лаутаро Мартинес стреля над вратата, така нямаше нужда от изпълнение за домакините.

"Борусия" (Дортмунд) преодоля ПСВ "Айндховен" с 2:0 и се класира с общ резултат 3:1. "Жълто-черните" решиха спора с голове в началото и края. В 3-тата минута Джейсън Санчо откри, а в добавеното време Марко Ройс спусна завесата.