Славия победи Заглембе (Полша) в първия квалификационен кръг на Лига Европа. Белие достигнаха до попадението в 85-тата минута.

След дълъг диагонален пас наляво към Омар Абуд, той овладя на гърди, след това центрира в наказателното поле. Топката бе пратена точно на границата на вратарското поле, където Сердер Сердеров нанесе удар за 1:0.

През първото полувреме резултатът бе 0:0. Поляците бяха по-активния отбор и създадоха и по-чистите положения в мача. Столичани обаче се представиха умело в защита, а в атака също стигнаха до някои добри положения. През второто полувреме обаче идеята в играта на Зеглембе се загуби.

Славия се завърна в Европа след 20-годишна пауза. Това бе 50-и юбилеен мач на славистите в евротурнирите.