Завършилата на осмо място на олимпиадата в Рио де Жанейро европейска шампионка и носителка на Световната купа Антоанета Бонева и журналистката Мариана Гомилева от “Радио София” спечелиха турнира по стрелба “Не-Димящи дула”.

Демонстративната надпревара събра представители на медиите за втора поредна година в столичното стрелбище “Гео Милев”, като част от турнира “Софарма”, който носи точки за покриване на нормативи за участие на европейско.

Второто издание на “Не-Димящи дула” (с подкрепата на Tabex®) привлече повече журналисти, отколкото през 2015-а. Съответно емоциите и шегите бяха повече.

Събитието бе уважено и от министъра на спорта Красен Кралев. Бившият лекоатлет и изпълнителният директор на “Софарма” Огнян Донев откриха стрелбите, като първи застанаха на рубежа. Бонева подготви Кралев, а друкратната олимпийска шампионка Мария Гроздева - Донев.

Красен Кралев стигна до четвъртфинал, но отстъпи мястото си на друг участник. За финала се класираха показалата завидни умения за аматьор Гомилева и Васил Василев от “Софарма”. Последва жребий, за да стане ясно с кого ще си партнират Гроздева и Бонева.

След много оспорвана стрелба Бонева и Гомилева записаха 90 точки (съответно 47 и 43) срещу 82 за Гроздева и Василев (48 и 34). Третото място остана за Веско Вълчев (“Дарик радио”) и Диана Димитрова (“Софарма”).

Призьорите получиха награди, както и останалите участници, докоснали се до един от спортовете, донесли най-много спортна слава на България. Радио журналистката Гомилева пък получи предложения лично от Гроздева и Бонева да се преориентира към стрелбата.

А както винаги отзивчиви и усмихнати, Мария и Тони не отказаха помощ или снимка на никого. Те помагаха така, както Tabex® помага на пушачите в борбата с тютюопушенето. Целта на турнир бе представителите на медиите да покажат, че вредният навик може да бъде преборен чрез активно спортуване и здравословен начин на живот.

Малко по-рано Мария Гроздева и Андреян Ангелов спечелиха златото на пневматичен пистолет от 10 метра при жените и мъжете в турнира за професионалисти.

Във финала Мария Гроздева от “Левски-Софарма” постигна резултат 199,9 т., за да изпревари състезателката на СК “Светкавица” Антоанета Бонева, която записа в актива си 198,7 т. На трето място със 175,7 т. е Гинка Дачева от СК “Снайпер”.

При мъжете Андреян Ангелов (СК “Снайпер”) спечели златния медал със 196,7 т., а негов подгласник е Самуил Донков от ЦСКА със 195,0 т. Бронзът отиде при Дончо Дончев (СК “Тракия”) - 165,9 т.

Победител при юношите е Кирил Киров (СК “Тракия”) , който записа 195,6 т. Втори със 193,2 т. е Димитър Недялков (“Варна”), а трети - Николай Панов (СК “Тракия”) със 169,3 т.