Радослав Янков драматично изпусна втора титла на Световната купа по сноуборд в Банско. На финала в паралелния гигантски слалом Радо допусна грешка и падна малко преди финала, така победата отиде за французина Силван Дюфур. А българинът имаше аванс.

Дюфур също падна, но се изправи първи и финишира с вдигнати ръце.

Призьорите бяха наградени от Димитър Бербатов, който гледа състезанието заедно с президента Росен Плевнелиев.

В петък Янков стана №1 в първия старт от същата дисциплина. Така равносметката му от стартовете на родна земя е злато и сребро. Янков е лидер в генералното класиране и до момента успешно брани Големия глобус, който спечели през миналата година.

След Банско Радослав Янков събра 3440 точки, а втори е Бенямин Карл (Австрия) с 3140.

Днес най-успешният ни спортист в зимните дисциплини напоследък във впечатляващ стил преодоля трима силни съперници по пътя към финала. На осминафиналите той отстрани Андреас Промегер (Австрия), след това Каспар Флюч (Швейцария), а на полуфинал отказа Бенямин Карл.

"Яд ме е. Много съжалявам. Надявам се да не съм разочаровал всички хора, които ме подкрепяха тук. Наистина много съжалявам", каза веднага след финала Радо.

Вчера Александра Жекова зае седмото място в крайното класиране на дисциплината сноубордъркрос. Тя отпадна на полуфиналите, а след това спечели утешителния "малък" финал.