"Ливърпул" поведе на "Лудогорец" в битката между двата клуба в стартиращата днес групова фаза на Шампионската лига. По-рано днес юношеският тим на "червените" от Града на "Бийтълс" срази с 4:0 младите "орли" на стадион за ръгби. Мачът бе от Младежката лига до 19 г., в която участват младите надежди на отборите, които са се класирали в груповата фаза. Те не играят в плейофи и не се тегли жребий, а програмата им следва тази на мъжките състави.

Двубоят бе предаван пряко от клубната телевизия на "Ливърпул", а правата се държат от "Евроспорт".

Домакините повалиха своите връстници само за девет минути преди почивката - в 30-ата, 38-ата и 39-ата, чрез Жером Синклер, Дениъл Клиъри и Алекс О′Ханлън. "Лудогорец" създаде две-три положения за гол. Крайното 4:0 оформи Синклер в 87-ата минута.

В следващия мач младежката формация на "Лудогорец" приема на 1 октомври "Реал" (Мадрид) от 16:00 часа на стадион "Георги Аспарухов".

А тази вечер от 21:45 часа е двубоят между "Ливърпул" и "Лудогорец" в Шампионската лига на представително ниво.