Неймар вкара два гола и изпревари Пеле начело на вечната класация на реализаторите за националния отбор на Бразилия. Рекордът бе подобрен при победата над Боливия с 5:1 в световна квалификация.

31-годишният Неймар, който наскоро подписа със саудитския "Ал Хилал", пропусна дузпа през първото полувреме, но се разписа на два пъти в 61-ата и 93-тата минута. Така вече има 79 попадения - две повече от Пеле.

Родриго също вкара два гола, след като откри резултата в 24-ата минута и добави още един в 52-ата след прекрасна асистенция от Бруно Гимараеш. Рафиня, който замени Антони в състава, бе точен за 2:0 секунди след началото на второто полувреме след подаване на Неймар, а Боливия стигна до почетно попадение чрез Виктор Албрего в 78-та минута.

Във вторник Бразилия гостува на Перу във втория кръг от квалификациите на зона КОНМЕБОЛ.

Уругвай също записа победа на старта, след като надви с 3:1 Чили като домакин. За отбора на Марсело Биелса, който записа първи успех като селекционер, точни бяха на два пъти Николас де ла Крус и веднъж Федерико Валверде.