Григор Димитров спечели с 6:3, 6:3 срещу босненеца Дамир Джумхур в първия кръг на турнира от ATP 500 в Акапулко, Мексико. Българинът взе титлата там преди шест години.

Следващият съперник на Гришо е французинът Адриан Манарино.

Димитров преодоля Джумхур за по-малко от час и така записа пета победа над този съперник (не е губил срещу него).

В първите си два сервис гейма той допусна три двойни грешки, но в четвъртия проби на нула, след което поведе с 4:1. Нататък двамата тенисисти взеха подаванията си без особени проблеми.

1:0 за Григор Димитров в общия резултат след 6:3.

Димитров започна колебливо и втория сет. Двамата с Джумхур размениха по един пробив за 3:2 и 3:3. Серията продължи, Григор дръпна с 4:3, а това се оказа решаващо. При 5:3 той отново не даде шанс на опонента си и затвори мача пак след 6:3.