Григор Димитров загуби от французина Ришар Гаске на демонстративния турнир Ultimate tennis showdown, организиран от бившия му треньор Патрик Муратоглу в академията край Ница. Първата ни ракета не бе играл, откакто даде положителен резултат за коронавируса през миналия месец и се лекуваше в дома си в Монте Карло.

Надпреварата на Муратоглу - второ издание, протича в нестандартен и доста атрактивен за гледане формат с четири четвъртини от по 10 минути. Гаске, който изигра доста неофициални мачове по време на пандемията, спечели с 15:10, 14:11, 13:10, 18:10.

Личи, че Димитров има да наваксва физически. Сезонът на ATP трябва да бъде подновен в края на август в САЩ - поне такива са плановете.

Без да играе, Григор Димитров е на финал на виртуалния турнир в Лос Кабос - срещу Хуан Мартин дел Потро. Надпреварата не се проведе и организаторите решиха да я направят онлайн, като за тенисистите гласуват феновете.

Първата ни ракета победи в предишните фази Иво Карлович и Фабио Фонини.