"Манчестър Юнайтед" победи "Лестър" с 2:0 в мач от последния кръг на Висшата лига и се завръща в Шампионската лига от следващия сезон, заемайки третото място в крайното подреждане.

И равенство вършеше работа на "червените дяволи" - предвид успеха на "Челси" над "Уулвърхемптън" (2:0), те щяха да завършат четвърти. "Лестър" остава пети. Само победа устройваше отбора на Брендън Роджърс.

Изпадат "Борнемут", "Уотфорд" и "Норич", а "Астън Вила" оцеля.

Най-интересно от гледна точка на челото бе на стадиона на "Лестър". Гостите дочакаха момента си в 71-ата минута, когато Антони Марсиал изработи дузпа (направена от бившия футболист на "Юнайтед" Джони Евънс), а Бруно Фернандеш я реализира. Това е дузпа номер 14 за "червените дяволи" - рекорд за един отбор за сезон в Премиърлийг.

Последва натиск на "лисиците" и няколко добри ситуации, но този път отбраната на манчестърци и Давид де Хеа оцеляха. В добавеното време Евънс беше и изгонен, а резервата Джеси Лингард наказа грешка на Каспер Шмайхел за 2:0.

В същото време "Челси" взе своето срещу "Уулвърхемптън" - 2:0, Мейсън Маунт и Оливие Жиру реализираха в края на първото полувреме.

"Ливърпул" и "Манчестър Сити" завършиха победно. "Гражданите" вкараха пет гола на "Норич" и преминаха границата от 100 гола - 102.

Така класирането в първата осмица изглежда така: "Ливърпул" - 99, "Манчестър Сити" - 81, "Манчестър Юнайтед" - 66 (по-добра голова разлика), "Челси" - 66, "Лестър" - 62, "Тотнъм" - 59, "Уулвърхемптън" - 59, "Арсенал" - 56 и т.н.

"Лестър" и "Тотнъм" са в Лига Европа. "Арсенал" може да спечели това право, ако вземе Купата на Футболната асоциация идната седмица. В случай, че я вдигне "Челси", квотата отива за "Уулвърхемптън".

Равенството на "Астън Вила" срещу "Уест Хем" - 1:1, остави тима в елита. А победата на "Борнемут" с 3:1 като гост на "Евертън" не му стигна.

Всички резултати: "Арсенал" - "Уотфорд" 3:2, "Бърнли" - "Брайтън" 1:2, "Челси" - "Уулвърхемптън" 2:0, "Кристъл Палас" - "Тотнъм" 1:1, "Евертън" - "Борнемут" 1:3, "Лестър" - "Манчестър Юнайтед" 0:2, "Манчестър Сити" - "Норич" 5:0, "Нюкасъл" - "Ливърпул" 1:3, "Саутхемптън" - "Шефилд Юнайтед" 3:1, "Уест Хем" - "Астън Вила" 1:1.