Отборът на "Левски" е в зоната на изпадащите в efbet лига, след като днес загуби на "Герена" от "Царско село".  Единственото попадение бе дело на Божидар Васев в 45-ата минута.

Двубоят стартира с натиск на "Левски", но въпреки това първата опасност беше пред вратата на Михайлов. В 12-ата минута Паулиньо направи добър пробив, но изпусна сам срещу вратаря. С пропуск се отчете и Здравко Димитров след хубав финт и пас на Илия Юруков.

Постепенно играта се изравни, а в края на полувремето "Царско село" вкара гол. Васев вкара след центриране на Ивайло Марков.

През второто полувреме играта на "Левски" бе изключително безидейна. "Сините" трудно комбинираха и още по-трудно стигаха до опасности пред вратата на съперника. За целия мач "Левски" записа един точен удар.

"Сините" имат две загуби от два мача пред своя публика.

В "дербито на Тракия" "Ботев (Пд) и "Берое" направиха зрелищно 3:3. За "жълто-черните" с разписаха Тодор Неделев (два пъти) и Атанас Илиев. За гостите от Стара Загора точни бяха Ибрахима Конте (два пъти) и Гаюс Макуота.