"Арсенал" спечели лондонското дерби с "Челси" на втория коледен ден, известен като "Боксинг дей" във Великобритания - 3:1.

"Топчиите" прекъснаха серия от седем мача без победа във всички турнири, а "сините" допуснаха трета поредна загуба като гости.

Домакините откриха резултата чрез Александър Лаказет, реализирал от дузпа в 34-ата минута. "Арсенал" се възползва от още едно статично положение - Гранит Джака удвои от свободен удар в 44-ата.

Резултатът бе логичен, "артилеристите" бяха по-настойчиви, а "Челси" не стигна до удар във вратата на своя съперник до почивката.

"Арсенал" практически сложи край на интригата в 56-ата, когато Букайо Сака изглежда опита центриране, но се получи прехвърлящ удар за 3:0.

"Челси" все пак получи шанс поне да опита коледно чудо. В 85-ата Тами Ейбрахам намали. Малко след това тимът на Франк Лампард получи дузпа, но Жоржиньо пропусна - вратарят Бернд Лено спаси удара му.

Преди наказателния удар "Арсенал" имаше три ситуации за 4:0 - Мохамед Елнени удари греда, а двама негови съотборници изтърваха от чисти позиции в рамките на секунди.

По-рано днес "Лестър" и "Манчестър Юнайтед" направиха зрелищно 2:2 - "лисиците" на два пъти догонваха, но в крайна сметка попречиха на "червените дяволи" да стигнат до рекордна 11 поредна победа като гости.

Маркъс Рашфорд бе точен в 23-тата, а в 31-ата Харви Барнс изравни. 11 минути преди края Бруно Фернандеш отново изведе манчестърци напред, но в 85-ата Аксел Туанзебе си отбеляза автогол - топката се отклони в крака му след удар на Джейми Варди.

В късния мач "Манчестър Сити" не сбърка срещу "Нюкасъл" - 2:0.