Кристиано Роналдо постави един от най-големите рекорди на своята кариера - той вече е реализатор номер 1 в историята на футбола със 760 гола.

Португалецът записа постижението в мача за Суперкупата на Италия между "Ювентус" и "Наполи" (2:0), игран в Реджо Емилия. Кристиано се разписа за поставянето на рекорда в 64-ата минута.

В 79-ата Лоренцо Инсиние пропусна дузпа, а с това и да изравни. В добавеното време Алваро Мората направи 2:0.

Така Юве спечели първи трофей за годината и в сезона, в който изостава в калчото и среща отпор от "Милан" и "Интер".

Голмайсторската статистика е призната от ФИФА и статистически организации.

10. Артур Фриденрайх (Бразилия) - 554

Единствените действащи футболисти в десетката са Роналдо и Меси. Въпрос на време е аржентинецът да стане поне номер 2, той е и по-млад от големия си опонент.

Кристиано Роналдо (35 г.) играе 20-и сезон в професионалния футбол. Той вкарва първите си голове - за "Спортинг" (Лисабон), през 2002 г. - пет. Тогава е на 17 г.

Върховото му постижение за сезон е 69 попадения през 2012-2013 г. От 2006-2007 г. №7 бележи минимум по 30 гола на сезон.

488 пъти Роналдо се е разписвал с десния крак, 139 пъти с левия, 131 - с глава, по веднъж с рамо и с друга част на тялото.

569 са головете му от игра, вкарал е 133 дузпи и 57 свободни удара.

415 попадения са реализирани у дома, 304 на чужд терен, а 45 на неутрален.

Головете му по клубове - 5 за "Спортинг", 118 за "Манчестър Юнайтед", 450 за "Реал" (Мадрид) и 85 за "Ювентус". За националния тим на родината си е отбелязал 102 пъти.

Кристиано гони рекорда на иранеца Али Даеи, който е №1 по попадения на ниво представителни тимове със 109.