"Арсенал", който през миналата година спечели Купата на Футболната асоциация, през настоящата рано се провали в защитата на трофея. "Топчиите" отпаднаха от турнира, "Саутхемптън" ги победи с 1:0 на своя стадион.

Габриел си отбеляза автогол в 24-ата минута. "Светците" напълно заслужиха победата си, те имаха ситуации да удвоят резултата.

"Арсенал" притисна опонента си и стигна до възможности чак след 60-ата минута, но и тогава не блестеше. Така "артилеристите" изпуснаха още един възможен трофей, а освен това за момента е далеч от топ 4. Още са в Лига Европа.

Клубът е близо да се сдобие с нов играч - някогашното дете-чудо на Норвегия Мартин Йодегор. Халфът ще бъде преотстъпен до края на сезона от "Реал" (Мадрид). Йодегор е предпочел Висшата лига пред нов наем в "Реал Сосиедад" и "Аякс", според медиите в Испания и Англия.

Други резултати за Купата на ФА: "Барнзли" - "Норич" 1:0, "Брайтън" - "Блекпул" 2:1, "Милуол" - "Бристол Сити" 0:3, "Шефилд Юнайтед" - "Плимут" 2:1, "Суонзи" - "Нотигнам Форест" 5:1, "Уест Хем" - "Донкастър" 4:0.

В неделя е големият мач между "Манчестър Юнайтед" и "Ливърпул", този път на "Олд Трафорд". Играе се само по един двубой.