Странният сезон във Висшата лига донесе още нещо, което не бяхме виждали скоро - "Евертън" победи "Ливърпул" на "Анфийлд" - с 2:0. Това се случва за първи път от 1999 г. и за първи път от 2000 г. въобще.

А "червените" записаха четвърто поредно поражение у дома в шампионата - това не им се бе случвало от 1923 г.

Ричарлисон откри още в 3-тата минута, а в 83-тата Гилфи Сигурдсон удвои от дузпа. Така двата градски съперника са шести и седми в класирането с по 40 точки, като "карамелите" имат мач по-малко. Преди утрешното си гостуване на "Арсенал", "Манчестър Сити" има 56 т.

Голям мач направи вратарят на гостите Джордан Пикфорд. Преди почивката той се намеси при удари на Джордан Хендерсън (получи контузия, което е поредна лоша новина за Юрген Клоп) и Тренд Александър-Арнолд.

На другата врата пък Алисон предотврати 0:2 при удар с глава отблизо на Колман.

След почивката "Ливърпул" буквално натика съперника си в наказателното му поле - в началото. Пропуски направиха Мане и Салах, останал за миг сам срещу английския национал Пикфорд.

"Евертън" отвърна с контри. А планът на Анчелоти се увенча с успех малко преди края, когато резултатът стана 2:0.

В друг мач днес "Саутхемптън" и "Челси" направиха 1:1. "Светците" прекъснаха серия от шест мача без победа, а Томас Тухел още е без загуба начело на "сините".