Носителят на Купата на България "Локомотив" (Пловдив) отново имаше трудности срещу третодивизионен тим в турнира. "Смърфовете" надвиха "Беласица" (Петрич) с 2:1 на своя стадион след обрат и първи се класираха за 1/4-финалите.

В предишната фаза "Локо" си игра на котка с мишка и срещу "Загорец" в Нова Загора - 4:3 след продължения.

И този двубой вървеше към продължения, но Бирсент Карагерен в 87-ата избегна тази участ за "черно-белите".

Петричани поведоха в резултата чрез Димитър Стоев в 52-ата, а в 73-тата Димитър Илиев изравни от дузпа.

"Локомотив" натисна още от първите минути, но гостите се бранеха добре и допуснаха малко голови ситуации пред вратата си. Най-близо до попадение беше Димитър Илиев.

В началото на второто полувреме гостите шокираха половин Пловдив. В следващите минути вратарят им Захари Димитров, който имаше солидни изяви и преди почивката, трябваше да прави спасявания.

Той нямаше какво да стори при 11-метровия удар на Илиев. Голът даде нови сили на домакините и щурмът им се увенча с успех малко преди края.