
Кадровите рокади на служебния кабинет достигнаха и до Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ). Със заповед на служебния премиер Стефан Янев е сменен изпълнителният директор на агенцията Паскал Желязков и на негово място е назначен Деян Стратев, съобщиха от правителствената информационна служба.
Оттам уточняват, че Стратев е доцент по ветеринарно-санитарна експертиза в Тракийския университет в Стара Загора. Преминал е през различни допълнителни обучения в Италия, Словакия и Турция. Притежава допълнителна квалификация по експертиза и контрол на храните. Владее отлично английски език.
Паскал Желязков оглави БАБХ през есента на 2019 г. Назначението му стана тихомълком след като правителството реши да смени тогавашния й ръководител - Дамян Илиев, който вкара мегаагенцията в поредица от скандали. Първо - заради начина, по който институцията реагира при кризата с чумата по дребните преживни животни. После се оказа, че БАБХ е умъртвила над 100 екзотични птици без доказателство за зараза.
Още по темата
- Един и същи казус, две тълкувания: Съдийската колегия на ВСС ще пита ВАС кой да му е шеф
- "Последното, което чу, бяха писъците..." (ОТКЪС)
- Разлагащи се кокошки, агресия и канибализъм - кошмар във ферма за яйца край Габрово
- Братоев отказа да коментира смяната си: Метрото ми е като дете, няма да тръгна срещу него
Подкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и днес, за да научите новините от България и света, и да прочетете актуални анализи и коментари от „Клуб Z“. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме нужда от вашата подкрепа, за да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 държави на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на истинска, независима и качествена журналистика. Вие можете да допринесете за нашия стремеж към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият поръчител на съдържание да сте вие – читателите.
Подкрепете ни