Евелина Николова донесе втори медал за българската борба от Игрите и пети за страната ни в Токио. Тя грабна бронз при 57-килограмовите с туш над рускинята Валерия Коблова.

Точно по същото време Ивет Горанова стана олимпийска шампионка в каратето, така отличията ни станаха пет - злато, два сребърни медала (за Антоанета Костадинова в стрелбата и Стойка Кръстева в бокса, но в събота може да стане и титла) и два бронза.

Николова поведе с 5:0, а след 2:49 мин. от началото на срещата успя да тушира опонентката си.

Преди това Георги Вангелов остана пети в категория до 57 кг на свободния стил след 1:5 срещу Нурислам Саниев (Казахстан) в спора за третото място.

Програмата на българите за петък, 6 август

От 04.20 ч. и 8.50 ч. сутринта Боряна Калейн и Катрин Тасева ще играят в квалификациите в художествената гимнастика индивидуално, евентуалният финал е в събота след 9.20 ч.

Около 6.00 ч. сутринта Миглена Селишка се бори в кат. 50 кг с първа среща с румънката Емилия Вук с евентуален четвъртфинал малко по-късно и полуфинал (след 12.15 ч.).