"Байерн" (Мюнхен) не пожали страдащия от много проблеми тим на "Барселона" - 3:0 в един от най-интересните първи двубои от груповата фаза на Шампионската лига. Направи го на "Камп Ноу".

Поне този път резултатът не е шест гола разлика като в предишния сблъсък, но спокойно можеше да е толкова. Срещата бе от група Е.

Вижте най-интересното по групи.

Група Е

Томас Мюлер откри резултата с помощта на рикошет преди почивката. След нея Роберт Левандовски прибави две попадения, второто в 85-ата. "Барселона" не създаде нито една чиста голова възможност. Тимът практически е без нападатели - трима от тях са контузени. Играха трима тийнейджъри.

В другия двубой от групата "Динамо" (Киев) и "Бенфика" направиха 0:0.

Група F

"Манчестър Юнайтед" записа срамно поражение на терена на швейцарския "Йънг Бойс" - 1:2. Най-вече заради начина, по който то се случи. А всичко започна прекрасно - Кристиано Роналдо вкара третия си гол в два мача при завръщането.

Към края на първото полувреме отбаче Аарън Уан Бисака получи заслужен червен картон заради нескопосано нарушение, а Оле Солскяр реши изцяло да дръпне отбора назад и да пази резултата. Никола Нгамалеу изравни в 66-ата, а в последните секунди на добавеното време Теосон Сибачо вдигна феновете на домакините на крака, наказвайки груба грешка на Джеси Лингард.

"Виляреал" и "Аталанта" пък направиха 2:2. Госенс изравни в 83-тата за италианския тим, а малко след това и "Виляреал" остана с човек по-малко.

Група G

И двата мача в една от най-равностойните групи завършиха наравно. "Севиля" не успя да се справи със "Залцбург" - 1:1. А "Лил" и "Волфсбург" завършиха 0:0.

Група Н

Ромелу Лукаку донесе очаквани три точки за "Челси" срещу "Зенит" в Лондон. Голът му падна чак в 69-ата минута. Руският тим се представи добре.

А "Ювентус" още до почивката реши спора с "Малмьо", който в плейофа елиминира "Лудогорец" - 3:0. Алекс Сандро, Пауло Дибала и Алваро Мората реализираха попаденията на шведска земя.

Програмата за днес

Група А: "Брюж" - "Пари Сен Жермен", "Манчестър Сити" - "РБ Лайпциг" (и двата мача са от 22 часа)

Група В: "Атлетико" (Мадрид) - "Порто", "Ливърпул" - "Милан" (от 22 часа)

Група С: "Бешикташ" - "Борусия Дортмунд" (от 19:45 часа), "Спортинг" (Лисабон) - "Аякс"

Група D: "Шериф" (Тираспол) - "Шахтьор Донецк" (от 19:45 часа), "Интер" - "Реал" (Мадрид)