Фаворитите набраха скорост и ситуацията в четири от групите в Шампионската лига (А, B, C и D) започна да прилича на прогнозираната преди началото.

Още два отбора предсрочно си осигуриха класиране за осминафиналите догодина - "Ливърпул" и "Аякс". Много близо са "Манчестър Сити", "Пари Сен Жермен" и "Реал" (Мадрид).

Група А

С мисъл и за съботния мач срещу "Манчестър Юнайтед" във Висшата лига, "Манчестър Сити" не се затрудни срещу "Брюж" - 4:1. И четиримата голмайстори са различни - Фил Фодън, Риад Марез, Рахим Стърлинг и Габриел Жезус, а дори попадението на гостите е автогол - на Джон Стоунс.

Доста по-равностойно бе в Германия, където "РБ Лайпциг" и "Пари Сен Жермен" направиха 2:2. Този път парижани, които от началото на сезона често правят обрати и печелят в края, изпуснаха победата в добавеното време.

Нкуку откри в 8-ата за силно играещия "Лайпциг". С голяма ефективност гостите направиха обрат, като и двата пъти се разписа Жоржиньо Вайналдум - в 22-ата и 39-ата. Унгарецът Доминик Собослай изравни в 90-ата, което донесе и първата точка на германския тим.

Начело е "Сити" - 9, следват ПСЖ - 8, "Брюж" - 4, и "РБ Лайпциг" - 1. На 24 ноември "Пари Сен Жермен" гостува на английския шампион.

Група В

"Ливърпул" за втори път би "Атлетико", като развръзката дойде бързо - Диого Жота и Садио Мане реализираха още до 21-ата. Всичко приключи още в 36-ата заради директен червен картон на Фелипе, така отново, както и преди две седмици в Мадрид, испанският тим остана с човек по-малко.

"Милан" все пак стигна до 1:1 срещу "Порто", който поведе още в първите минути чрез Диас. В 62-ата Мбемба си отбеляза автогол.

"Ливърпул" мисли е във фазата на елиминациите с 12 т. Класирането нататък е леко изненадващо - "Порто" (5 т.), "Атлетико" (4) и "Милан" (1).

Група С

И "Аякс" би повторно големия си съперник "Борусия" (Дортмунд) - 2:1, и то като гост, и то с обрат. Марко Ройс бе точен от дузпа в 37-ата. В 72-ата Душан Тадич изравни, а 11 минути по-късно Себастиан Халер донесе трите точки за амстердамския гранд.

"Спортинг" (Лисабон) пък нямаше грижи с "Бешикташ" - 4:0. "Аякс" е недостижим с 12 т. "Дортмунд" и "Спортинг" спорят за второто с по 6, а турският представител е с 0.

Група D

Това е групата, в която надпреварата не тръгна добре за фаворитите, но те вече обръщат развоя в своя полза. "Реал" (Мадрид) успя да вземе своето срещу "Шахтьор" (Донецк) - 2:1. За кой ли път жокерът бе Карим Бензема. Фернандо изравни за украинския тим в 39-ата, но френският национал зарадва феновете на "белите" в 61-ата.

"Интер" пък набързо след почивката вкара три гола на терена на досегашния хит "Шериф" (Тираспол) - 3:1. Домакините върнаха един почетно в края.

Така "Реал" поведе еднолично с 9 т., "Интер" е плътно втори със 7, "Шериф" засега е 6, а "Шахтьор" - 1.