
Избирателната активност на вота 2 в 1 миналта неделя "добута" до 40,5%.
Официалните данни обяви днес Централната избирателна комисия (ЦИК).
До урните са отишли 2 687 307 души от имащите право на глас 6 691 150 избиратели.
Че избирателната активност "в най-добрия случай" ще е 40 на сто прогнозира още в изборния ден един от говорителите на ЦИК Цветозар Томов.
"Като че ли наистина за нашите стандарти твърде много избори правихме през тази година и вероятно това дава отражение. Както и COVID пандемията, която въздържа по-възрастните хора", коментира Томов.
Тогава бе отчетена безпрецедентно висока активност в София - в 23 МИР - от близо 33%.
МИР Кърджали пък бе поставен на другия полюс - с малко над 19 на сто.
Окончателните данни за избирателната активност по области все още не са публикувани на сайта на ЦИК.
Още по темата
- Делян Пеевски: Едно казвам на цялата опозиция - избори ще има, когато изтекат четирите години
- Борисов се върти като мачарок около демократичната общност
- Борисов готов за преговори за общ евроатланитически кандидат. Въпреки "корупцията" в ПП
- Георг Георгиев се извини, че е гласувал със снимка на личната си карта
Подкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и днес, за да научите новините от България и света, и да прочетете актуални анализи и коментари от „Клуб Z“. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме нужда от вашата подкрепа, за да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 държави на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на истинска, независима и качествена журналистика. Вие можете да допринесете за нашия стремеж към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият поръчител на съдържание да сте вие – читателите.
Подкрепете ни