Във Великобритания са открити два случая на новия вариант на коронавируса - Омикрон, съобщи днес министърът на здравеопазването Саджид Джавид, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.
"Късно снощи ми се обадиха от британската Служба за здравна сигурност. Информираха ме, че са установили два случая на новия вариант Омикрон в Обединеното кралство, единия - в Челмсфорд, а другия - в Нотингам", уточни Джавид.
Според министъра двата случая са свързани с пътуване до Южна Африка.
Двамата заразени и членовете на домакинствата им са били тествани повторно и им е казано да се самоизолират, докато им се правят нови тестове и се проследяват контактите им, посочи здравното министерство.
Още по темата
- Стармър в Китай - за да заздрави политическите и бизнес връзките с Пекин
- Британски депутати призоваха за бойкот на Световното първенство в САЩ
- Гренландската криза разклаща съюзите: Стармър призовава за диалог със САЩ, Нидерландия – за твърдост
- Пет британски семейства съдят TikTok за смъртта на децата си
Подкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и днес, за да научите новините от България и света, и да прочетете актуални анализи и коментари от „Клуб Z“. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме нужда от вашата подкрепа, за да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 държави на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на истинска, независима и качествена журналистика. Вие можете да допринесете за нашия стремеж към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият поръчител на съдържание да сте вие – читателите.
Подкрепете ни