Кристиано Роналдо стана първият футболист в историята с доказано отбелязани 800 гола. Всъщност 801 към момента. Това се случи снощи, когато "Манчестър Юнайтед" победи "Арсенал" с 3:2 на "Олд Трафорд" във Висшата лига.

Роналдо отбеляза попадение №800 в 52-ата мин. след пас на Маркъс Рашфорд. Тогава резултатът стана 2:1. Около 120 секунди по-късно Мартин Йодегор изравни.

Норвежецът обаче направи дузпа в 70-ата, отсъдена след разглеждане на ВАР. Кристиано реализира хладнокръвно и донесе победата на тима си, първа във Висшата лига от дълго време насам.

Първият гол в мача бе отбелязан при интересни обстоятелства. В 13-ата минута "Арсенал" изпълни корнер, а в суматохата Фред настъпи вратаря Давид де Хеа. Той падна на тревата, превивайки се, а Смит Роу шутира и вкара в опразнената врата. Тогава бе първата намеса на видеоасистент реферите. Голът бе зачетен, тъй като се оказа, че съдията Мартин Аткинсън не е спрял играта, преди топката да премине голлинията.

В края на полувремето Бруно Фернандеш изравни. Двата отбора са в спор за четвъртото място за момента и отново изнесоха хубав мач, а "червените дяволи" не бяха побеждавали един от големите си съперници над 3 години. "Топчиите" са пети и имат 2 т. аванс.

В ложата на "Олд Трафорд" бе новият треньор (временен) на "Юнайтед" Ралф Рангник (горе вдясно), който ден по-рано получи работна виза, но предпочете да остави на Майкъл Карик да води тима. Карик обяви след срещата пред британските медии, че напуска, той няма да остане в щаба на германеца. Неговият официален дебют ще е в неделя, когато "Манчестър Юнайтед" приема "Кристъл Палас".

А головата сметка на Кристиано Роналдо изглежда така: 5 за "Спортинг" (Лисабон), 450 за "Реал" (Мадрид), 101 за "Ювентус", 130 за два периода с "Манчестър Юнайтед" и 115 за Португалия.