
Премиерът Кирил Петков ще има 17 съветници, гласи новият Устройствен правилник на Министерския съвет и неговата администрация.
"Идеята за 17-те човека, които ще работят при мен, за всяко едно от звената, които ще ръководя, ще имам реално и съветник по дадената област и експерт. По този начин моята администрация на Министерския съвет и работата с вас ще бъде по-добре координирана”, обяснява Петков на първото заседание на новото правителство във вторник, четем в публикуваната стенограма.
Служебният премиер Стефан Янев имаше с един съветник по-малко.
Калина Константинова, вицепремиер по ефективно управление, ще има екип от 12 души, тъй като си няма собствено министерство.
За сметка на това вицепремиерите, които имат министерства, ще имат символични политически кабинети в МС. Асен Василев и Борислав Сандов ще имат по двама души, Корнелия Нинова и Гроздан Караджов - по един.
Началник на кабинета на премиера би трябвало да получава 5531 лв., а съветниците му - между 1100 и 4000 лв., като обикновено заплатите им се определят на тавана.
Още по темата
- Кой трябва да плати на шофьорите? "Кметът има пари, да даде" срещу "Пари има, но за друго"
- Депутат от БСП се обяви "за" референдума и срещу съдружието с ГЕРБ и Пеевски
- Росен Желязков: Парламентът да не допуска разглеждането на референдума за еврото
- 10 години вместо 5: все по-трудно ще се получава разрешение за постоянно пребиваване в Обединеното кралство
Подкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и днес, за да научите новините от България и света, и да прочетете актуални анализи и коментари от „Клуб Z“. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме нужда от вашата подкрепа, за да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 държави на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на истинска, независима и качествена журналистика. Вие можете да допринесете за нашия стремеж към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият поръчител на съдържание да сте вие – читателите.
Подкрепете ни