
Напрежението в Украйна ескалира. Българската позиция е ясна и остава непроменена.
Това заяви заместник външната министърка Велислава Петрова в събота на брифинг.
Страната ни продължава да подкрепя суверенитета и териториалната цялост на Украйна в нейните международно признати граници.
„В постоянен контакт сме с дипломатическата мисия там. В момента има заявени 84 регистрирани граждани в уебсайта, от които шестима души са заявили желание при нужда да бъдат евакуирани.
В близките дни освен това се планира и пътуване на министър Теодора Генчовска заедно с колеги от прибалтийските страни към Украйна, така че такава информация допълнително ще може да бъде дадена, когато е необходима, добави Петрова.
Още по темата
- ЕК иска пълна забрана на втечнен природен газ от Русия до 1 януари 2027 г.
- Украйна ще използва стотици системи срещу дронове за париране на руски атаки
- Зеленски обяви контранастъпление в Донецка област
- Литва арестува заподозрени за изпращане на колети с взривни устройства към страни в ЕС и Великобритания
Подкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и днес, за да научите новините от България и света, и да прочетете актуални анализи и коментари от „Клуб Z“. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме нужда от вашата подкрепа, за да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 държави на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на истинска, независима и качествена журналистика. Вие можете да допринесете за нашия стремеж към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият поръчител на съдържание да сте вие – читателите.
Подкрепете ни