"Барселона" преодоля плейофния кръг на Лига Европа и очаква жребия за осминафиналите, който е по-късно днес. Каталунците, които отпаднаха от Шампионската лига, победиха "Наполи" с 4:2 като гости и с общ резултат 5:3 елиминираха тима от италианския юг.

Барса набързо поведе с голове на Жорди Алба и Френки де Йонг, Инсиние намали от дузпа в 23-тата, но в края на полувремето Жерар Пике вкара трети гол. След близо час игра новото попълнение Пиер-Емерик Обамеянг реализира за 4:1.

Прави впечатление вече предизвестеното отпадане на "Борусия" (Дортмунд). Германският гранд направи 2:2 като гост на шотландския шампион "Рейнджърс", но бе сразен с 2:4 преди седмица.

Резултатите в Лига Европа

“Динамо” (Загреб) - “Севиля” 1:0 (в първата среща 1:3)

“Реал Сосиедад” (Испания) - “РБ Лайпциг” 1:3 (2:2)

“Олимпиакос” (Гърция) - “Аталанта” (Италия) 0:3 (1:2)

“Лацио” - “Порто” 2:2 (1:2)

“Наполи” - “Барселона” 2:4 (1:1)

“Бетис” (Севиля) - “Зенит” (Санкт Петербург) 0:0 (3:2)

“Рейнджърс” (Шотландия) - “Борусия” (Дортмунд) 2:2 (4:2)

“Брага” (Португалия) - “Шериф” (Тираспол) 3:0 след продължения, 2:0 в редовното време (0:2)

Излъчени бяха и осемте отбора за 1/8-финалите в Лигата на конференциите. Сред тях е норвежкият "Бодьо Глимт", който беше в група с ЦСКА-София, а сега отстрани "Селтик" с две победи.

Българският национал Мартин Минчев игра едно полувреме за "Спарта" (Прага), който отново отстъпи пред "Партизан" (Белград). А ПАОК (Солун) изхвърли датския "Мидтиланд", след като двата отбора играха продължения и биха дузпи заради равенство в общия резултат от двете срещи. Припомняме, че правилото за гол на чужд терен вече не важи в елиминационните сблъсъци.

Жребият в този турнир също е днес.

Резултатите в Лигата на конференциите

“Макаби Тел Авив” (Израел) - ПСВ “Айндховен” 1:1 (в първия мач 0:1)

“Карабах” (Азербайджан) - “Олимпик” (Марсилия) 0:3 (1:3)

“Рандерс” (Дания) - “Лестър” 1:3 (1:4)

“Партизан” (Белград) - “Спарта” (Прага) 2:1 (1:0)

“Бодьо Глимт” (Норвегия) - “Селтик” 2:0 (3:1)

“Славия” (Прага) - “Фенербахче” 3:2 (3:2)

ПАОК (Гърция) - “Мидтиланд” (Дания) 7:4 след дузпи, 2:1 в редовното време и продълженията (0:1)

“Витес” (Нидерландия) - “Рапид” (Виена) 2:0 (1:2)