Тимът на Националната спортна академия (НСА) надделя над "Ирбис-Скейт" с 4:3 след продължение (1:1, 1:1, 1:1, 1:0) в решителен трети мач от финалната серия в първенството на България по хокей на лед. Така с 2:1 победи спечели златните медали за първи път в историята.

"Студентите", които завършиха на първо място в редовния сезон без загуба, сложиха край на серията от шест поредни шампионски титли на съпeрника.

Двата състава бяха без лидерите си Станислав Мухачов ("Ирбис") и Станислав Кънчев (НСА), които получиха травми във втория двубой миналия четвъртък. Отборът на НСА бе затруднен допълнително заради получена контузия в първата третина на титулярния си вратар Юрий Грошев, който обаче успешно беше заменен от резервата Иво Шипков.

"Ирбис" на три пъти повеждаше в резултата в редовното време с попадения на Цветан Цветанов, Янаки Гачев и Мартин Бояджиев, но с голове на Емил Залеев, Светлин Стоев и Петър Петков НСА успяваше да изравни.

В 3:42 минута на допълнителното време Залеев реализира за втори път в мача при числен превес и донесе триумфа на отбора си. Във финалната серия поведе "Ирбис" (2:1), НСА изравни (5:2), а снощи осъществи пълен обрат.

Третото място е за ЦСКА, четвъртото за "Славия", а петото - за "Левски".