
Въздушен удар беше предприет срещу военна база край Яворов в Западна Украйна, близо до полската граница, съобщи днес регионалното военно управление в град Лвов, цитирано от Ройтерс.
Русия заяви, че е нанесла удар по военен учебен полигон в украинския град Яворов, като добави, че при удара са били убити до 180 чуждестранни наемници и са били унищожени голям брой оръжия, доставени от други страни, предадоха Ройтерс и Франс прес, цитирани от БТА.
Говорителят на руското министерство на отбраната Игор Конашенков заяви на пресконференция, че Москва ще продължи да нанася удари по лицата, които той определи като чуждестранни наемници.
По-рано ръководителят на Лвовската областна администрация Максим Козицки заяви, че при удара в Яворов са били убити 35 души и ранени 134..
"Окупаторите нанесоха въздушен удар по Международния център за поддържане на мира и сигурността. По предварителни данни те са изстреляли осем ракети", посочи в изявление управлението.
По-рано украинският новинарски портал "Киив индипендънт" (Kyiv Independent), цитиран от ДПА, съобщи, че Лвов, който се намира на около 70 км от полската граница, е бил поразен от няколко ракети.
"Множество експлозии са чути във Лвов и Херсон и има съобщения, че Лвов е подложен на руско ракетно нападение", посочи медията.
Репортер на ДПА в полския град Пшемисъл каза, че експлозиите са били чути и в Полша.
Още по темата
- ДЕНЯТ В НЯКОЛКО РЕДА: Зеленски се завръща в Белия дом. Този път Европа е с него
- Фон дер Лайен приветства идеята на Тръмп за гаранции за сигурността на Украйна, сходни с Член 5 на НАТО
- Уиткоф: Путин се съгласи да гарантираме сигурността на Украйна по модел, наподобяващ Член 5 на НАТО
- "Уолстрийт джърнъл": Тръмп склонил САЩ да предложат гаранции за сигурността на Украйна
Подкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и днес, за да научите новините от България и света, и да прочетете актуални анализи и коментари от „Клуб Z“. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме нужда от вашата подкрепа, за да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 държави на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на истинска, независима и качествена журналистика. Вие можете да допринесете за нашия стремеж към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият поръчител на съдържание да сте вие – читателите.
Подкрепете ни