Автоголове донесоха победите на ЦСКА-София и „Лудогорец“ в европейските им мачове тази вечер.

И двата отбора спечелиха с по 1:0 пред своя публика.

ЦСКА-София надви швейцарския „Базел“ в мач за Лигата на конференциите.

„Лудогорец“ победи литовския „Жалгирис“ в квалификация за „Лига Европа“.

Столичните „армейци“ надиграха „Базел“ през почти целия мач. Разбира се, те допуснааха няколко груби грешки, при една от които можеха да губят с 0:1 на почивката.  Само намесата на вратаря Бусато предотврати сигурен гол.

В 70-ата минута Серхио Лопес се опита да изчистги топката, но я вкара в собствената си врата. Това стана след диагонален пас на Маурисио Гарсес към дебютиралия за „червените“ Дауда Бамба.

„Лудогорец“ полетя още във втората минута на мача си, когато след изпълнение на пряк свободен удар от Кирил Десподов защитникът на гостите Иван Татомирович отклони красиво с глава топката в собствената си мрежа.

Разградчани можеха да си осигурят класирането за „Лига Европа“ още тази вечер с по-изразителен резултат, но нямаха късмет в завършващата фаза.

И двата български евроучастгника ще играят реваншите си като гости на 25 август – ЦСКА-София в Базел, а „Лудогорец“ във Вилнюс.