Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира от серията Мастърс 1000 в Монте Карло с награден фонд 5,8 милиона евро. Той елиминира поставения под номер 15 Николоз Басилашвили (Грузия) с 6:3, 2:0 и отказване заради физически проблем след 47 минути игра.

С надпреварата край Лазурния бряг се и поставя началото на сезона на клей.

Димитров се представи на много високо ниво срещу силен съперник. Българинът, полуфиналист в надпреварата през 2018 г., изигра отличен първи сет, в който реализира единствения пробив за 4:2, а в геймовете, в които сервираше, загуби само 1 точка от 21 разиграни.

Първата ни ракета стартира с брейк и втората част, а при 2:0 гейма и 40:0 Басилашвили реши да прекрати участието си в турнира.

Българинът заработи 39 070 евро и 45 точки за световната ранглиста, в която заема 28-ото място. Той очаква победителя от двубоя между сърбите Душан Лайович и Филип Краинович във втория кръг.