България отпадна на Световното по волейбол за мъже с три загуби от 3 мача, като последната дойде от тотален аутсайдер - Мексико, 2:3 (25:20, 20:25, 23:25, 25:23, 16:18).

При победа с 3:0 селекцията ни имаше някакви теоретични шансове да продължи, нареждайки се сред най-добрите трети отбори в групите. Вместо това обаче тимът на Николай Желязков срещна съпротива от организирания тим на "ацтеките", който бе напът да спечели дори с 3:1.

В петия гейм България изтърва четири мачбола.

Първият не предвещаваше такъв развой. Във втория настъпи необясним спад. Съперникът противодействаше успешно и не позволи на "лъвовете" да се откъснат в резултата. Мексико поведе с 20:17 и изравни при 25:20, с което сложи край на шансовете на българския тим да продължи напред в турнира.

В третата част тонусът на "трикольорите" изцяло падна и мексиканците поведоха със 17:14, за да направят обрат с 25:23.

Четвъртият гейм също не вървеше добре за България. Мексико започна да трупа преднина, преминавайки през 8:7 и 18:15. Българите успяха да обърнат от 18:21 до 24:22, след което се добраха и до тайбрек.

В решителната част българският отбор поведе с 8:6 и 14:11, но пропусна четири мачбола и загуби с 16:18.

Най-резултатен за България стана капитанът Цветан Соколов с 24 точки, а младият Александър Николов добави още 21 точки.

За победителите с 33 точки се отличи Диего Гонсалес.

В малък период от срещата на полето беше Тодор Скримов, който имаше мускулен проблем в областта на корема и пропусна първите два двубоя на България на Световния шампионат загубите от Полша и САЩ с по 0:3.

България завърши на четвърто място в група "С".