"Локомотив" (Пловдив) спечели 115-то издание на пловдивското дерби срещу "Ботев" - 1:0 на своя стадион от 9-ия кръг а Първа лига. Така "черно-белите" се изравниха с "канарчетата" по победи във вечния сблъсък под тепетата - по 41, а равенствата са 33.

Бабакар Дион реализира в 49-ата минута, така тимът му се изкачи на 4-ото място във временното класиране с актив от 16 точки, колкото има и третият "Лудогорец".

Ботев пък регистрира 6-о поражение от 8 мача от началото на сезона и остава предпоследен със само 4 т.

Феновете на гостите, настанени на метри от съперниците си на трибуна "Спортклуб" заради реконструкцията на ст. "Локомотив", се проявиха на няколко пъти. Още в началото на мача те започнаха да трошат седалки и да ги хвърлят по опонентите си.

Пращаха към "черно-белите" също сигнални ракети, беше им отговорено, така на трибуната стана доста напрегнато. Трябваше да се намесва полиция. Гостите запалиха счупени седалки в края на срещата.

Като изключим това, двата съперника направиха интересен двубой, като създадоха доста положения и пред двете врати. Особено след почивката, за което помогна ранния гол.

18-годишният юноша на Локо Тодор Павлов, който започна като титуляр, изчисти топката пред голлинията след удар Бароан. Това стана в 60-ата минута.

"Жълто-черните" могат да съжаляват за още няколко ситуации, а два техни гола не бяха зачетени - заради засада и нарушение в атака.

Много силен мач направи вратарят на "смърфовете" Секулич. Домакините удържаха и бурно празнуваха пред феновете си след края.

ЦСКА-София победи минимално "Спартак" (Варна) като гост

ЦСКА-София записа шеста победа от началото на първенството. „Червените“ постигнаха минимална победа над "Спартак" (Варна) като гости с 1:0. Единственият гол вкара Дауда Бамба в 40-ата минута.

С успеха ЦСКА-София има 19 точки след 6 победи и едно равенство, но столичани имат и два мача по-малко. За варненския тим пък загубата е осма, като отборът има само една точка и заема последното място в класирането.